افزایش فروش خانه‌های قدیمی +جدولافزایش فروش خانه‌های قدیمی +جدول


خبرگزاری ایسنا: روند افزایش سهم واحدهای قدیمی ساز از کل معاملات نسبت به سال قبل که از ابتدای امسال آغاز شده در دی ماه نیز ادامه پیدا کرد.

 

از یکم تا چهاردهم بهمن ماه امسال ۶۵۷۹ مورد معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که ۱۷۰۸ مورد از این تعداد مربوط به واحد‌های بیش از ۱۶ سال بوده است. در دی ماه ۱۳۹۶ نیز سهم معاملات واحد‌های بیش از ۱۶ سال ۳۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافت. این تحرک در خرید و فروش واحد‌های قدیمی ناشی از رشد یکباره قیمت‌های پیشنهادی واحد‌های نوساز بود.

افزایش فروش خانه‌های قدیمی +جدول

این در حالی است که سهم واحد‌های کمتر از ۱۶ سال در دی ماه ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال قبل هفت درصد کاهش یافته است.

بررسی‌های میدانی از افزایش تقاضای خرید واحد‌های قدیمی ساز ناشی از آن است که به علت رشد زودتر از موعد قیمت مسکن، بخصوص در مناطق دارای سرانه‌های مصرفی مناسب و بافت‌های متوسط، خریداران اجبارا به اولویت‌های دوم روی آورده اند.

در دی ماه امسال ۱۹۰۰۴ معامله مسکن در شهر تهران انجام شد که ۱۴۹۵۱ مورد از آن مربوط به واحد‌های کمتر از ۱۶ سال بوده است. با این وجود سهم این نوع واحد‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش محسوسی داشته است.

در دی ماه ۱۳۹۶ همچون سال‌های قبل واحد‌های کمتر از ۵ سال ساخت بیشترین سهم از معاملات را داشتند. در این ماه ۹۴۰۵ مورد خرید و فروش در این نوع واحد‌ها انجام شد که ۴۹.۵ درصد از کل معاملات را شامل می‌شود. با این حال سهم این نوع واحد‌ها از کل معاملات نیز ۳.۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.
افزایش فروش خانه‌های قدیمی +جدول

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme