بانک‌های چینی متقاضی خرید بانک آلمانیبانک‌های چینی متقاضی خرید بانک آلمانیخبرگزاری مهر: به نقل از فاینانس یاهو، سه منبع آگاه که خواستند نامی از آن‌ها برده نشود، گفتند که ۲ بانک چینی به نام‌های بانک صنعتی و تجاری چین و نیز بانک چین از جمله خریداران احتمالی بانک «دی وی بی» آلمان هستند.

بانک «دی وی بی» آلمان در حوزه تامین منابع خارجی در بخش حمل و نقل، کشتی، هواپیما، دکل حفاری فراساحلی و صنعت خط آهن ارائه خدمات می‌دهد.

گفته می‌شود که این حرکت بانک‌های چینی به دلیل فشار شرکت‌های چینی برای بالا بردن دامنه دارایی‌های خود در کشور‌های اروپا، بویژه آلمان است. البته منابع آگاه اعلام کردند که در ماه دسامبر سال گذشته میلادی «دی زد» بانک آلمان برای فروش «دی وی بی» بانک که از جمله بانک‌های فرعی آن محسوب می‌شود، متمرکز شده بود.

همچنین یکی از منابع آگاه گفت: طرح پیشنهادی بانک‌های چینی در ماه جاری میلادی به بانک مورد نظر آلمانی ارائه خواهد شد. نمودار دارایی بانک «دی زد» آلمان به دلیل عدم توانایی برخی از مشتریان خود برای بازپرداخت بدهی ها، با سیر نزولی در یک دهه اخیر روبرو شده که با فروش این بانک می‌تواند سرمایه بزرگی به بانک «دی زد» آلمان وارد شود.
بانک‌های چینی متقاضی خرید بانک آلمانی

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme