لاگارد: ارز‌های رمزنگار قانونمند می‌شوندلاگارد: ارز‌های رمزنگار قانونمند می‌شوندپژوهشکده پولی و بانکی: کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول گفت: ارز‌های رمزنگار در نهایت تحت قوانین دولت‌ها قرار می‌گیرند و اینکه چه زمانی این موضوع اتفاق بیافتد جای بحث دارد.

وی در ادامه گفت: قانومند شدن ارز‌های رمزنگار حتمی است و ارز‌های دیجیتال، حوزه‌ای هستند که ما نیازمند داشتن قوانین بین المللی و نظارت درست بر روی آن‌ها هستیم. وی تصریح کرد که احتمالات فعالیت‌های سیاه زیادی در حوزه ارز‌های رمزنگار انجام می‌گیرد.

لاگارد گفت: صندوق بین المللی پول تلاش می‌کند تا مانع بکارگیری ارز‌های دیجیتال در فعالیت‌های پولشویی یا تامین منابع مالی گرو‌های تروریستی شود. رییس صندوق بین المللی پول خاطر نشان کرد که رگولاتور‌ها باید تمرکز خود را بر روی ماهیت ارز‌های رمزنگار کاهش و در عوض تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های آن‌ها افزایش دهند.

این اظهارت لاگارد به دنبال موضع گیری برخی از رگولاتور‌ها و سیاستمداران در سرتاسر جهان برای سرکوب کردن ارز‌های رمزنگار به میان آمد. هفته گذشته وزرای دارایی فرانسه و آلمان اعلام کردند که ژتون‌های دیجیتالی می‌تواند ریسک‌های قابل توجهی برای سرمایه گذاران و تهدیدی برای ثبات مالی بلندمدت باشند؛ ضمن اینکه خواستار حفاظت بیشتر از سرمایه گذاران خُرده پا در حوزه ارز رمزنگار شدند.

پیش از این هم رییس بانک تسویه حساب بین المللی گفته بود که بیت کوین ترکیبی از حباب و فاجعه محیطی است و از بانک‌های مرکزی جهان خواسته بود که آن را سرکوب کنند. بر پایه این گزارش چین، کره جنوبی و هند تجارت ارز‌های مجازی را ممنوع کرده اند و در آمریکا و بریتانیا هم برخی از بانک‌ها اقداماتی را در جهت محدود کردن ارز‌های رمزنگار برداشته اند.
لاگارد: ارز‌های رمزنگار قانونمند می‌شوند

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme