کریم انصاریفرد: جام جهانی روسیه جام ایران استکریم انصاریفرد: جام جهانی روسیه جام ایران است


سرویس ورزشی ازامروز: کریم انصاریفرد را باید دوباره برخاسته نامید. فوتبالیستی آذری که از اردبیل به سطح اول این رشته در ایران معرفی شد و حالا با قدرت در صدر جدول گلزنان لیگ برتر یونان می درخشد و البته خیال کارلوس کی روش از داشتن یک مهاجم گلزن را نیز راحت کرده است. او در یکی دو ماه اخیر با گلزنی های خود نه تنها جایگاهش در جدول گلزنان لیگ یونان را ارتقا داد بلکه باعث اوجگیری تیمش نیز شده است. با این ستاره گلزن اردبیلی تیم ملی و المپیاکوس درباره وضعیت تیمش، خودش و تیم ملی حرف زدیم.

ازامروز: یادت هست وقتی از اوساسونا بیرون آمدی خیلی ها انصاریفرد را تمام شده تصور می کردند؟
– بله! هنوز به یاد دارم که می گفتند کریم انصاریفرد بازنده کامل بود و خیلی ها منتظر بازگشت من به لیگ ایران بودند ولی خوشبختانه خدا کمکم کرد و با دعای خیر پدر و مادرم و البته تلاش زیادی که کردم به لیگ یونان رفتم و توانستم دوباره به آنچه در سر داشتم برسم.

ازامروز: چرا می گفتند در اوساسونا خوب نبودی؟
– البته به آنهایی که این انتقادات را کردند باید بگویم اصلا فرصت بازی به من رسید که خودم را نشان بدهم؟ آنهایی که می گویند من خوب نبودم بر اساس کدام بازی های من این ادعا را می کنند؟ فوتبالیستی که بازی نکند چطور می تواند بد یا خوب باشد که من باشم؟ می گفتند من آماده نیستم و باید بدنسازی کنم ولی اصلا به من بازی رسید؟ فکر می کنم با اتفاقاتی که در این اواخر در یونان برایم رخ داد جواب خیلی از انتقادها را داده باشم.

 

کریم انصاریفرد: جام جهانی روسیه جام ایران است
ازامروز: خوشحالی؟
– البته که خوشحالم. وقتی در اوساسونا بودم خیلی تمرین می کردم… مثل الان و مثل همیشه. من فوتبالیستی هستم که الگویی به نام علی دایی دارم. کسی که همشهر ی ام است و خودش هم مرا در اردبیل دید و به من فرصت حضور داد. چطور ممکن است بازیکنی تنبل باشم. من همیشه خوب تمرین می کنم و می دانم هر چقدر بدنم آماده تر باشد بهتر می توانم بازی کنم و گل بزنم. بنابراین در آن روزهایی که در اسپانیا بودم نیز تمرینات خوبی داشتم ولی مربیگری سلیقه ای است و من نمی توانستم مربی اوساسونا را وادار کنم به من بازی بدهد.

ازامروز: الان که با اسکار گارسیا(سرمربی المپیاکوس) هماهنگ هستی؟
– او رابطه خیلی خوبی با من دارد. حرف هم را می فهمیم و مهمتر از همه این است که او به من اطمینان دارد. این خیلی مهم است که یک مربی به بازیکنش اطمینان داشته باشد. مثل زمانی که یک پدر با اطمینان ماشین را دست پسرش بدهد یا اینکه با عدم اعتماد. بین این دو حالت خیلی تفاوت است. اسکار به من اعتماد دارد و می داند وقتی به من دستور تاکتیکی بدهد من عینا آن را اجرا می کنم. او به من گفت آقای گل می شوم.

ازامروز: چه شد که از اوساسونا به پانیونیوس رفتی؟
– جو خیلی خوبی داشت. فوق العاده بود. روزی که به آن تیم رفتم مدیر باشگاه حرفی به من زد که هنوز مانند زنگ در گوشم است. گفت ما در پانیو، بازیکن می سازیم و به تیم های بزرگ تحویل می دهیم. گفت که مرا قبول دارد و می خواهد به یک تیم بزرگ ترانسفر کند. شکر خدا همین هم شد.

ازامروز: در پانیونیوس وزن اضافه کردی؟
– چاق نشدم. بلکه عضله سازی کردم. یعنی با تغذیه خوب و درستی که داشتم توانستم قدرت بدنی ام را بالا ببرم. گفتم که اگر بدن آماده باشد بخش مهمی از کار درست می شود. یادم هست وقتی بعد از حدود دو، سه ماه به اردوی تیم ملی برگشتم بچه های تیم می پرسیدند چکار کرده ام که با دفعه قبل متفاوت شده ام. این حرفها به خودم روحیه می داد و می فهمیدم که تغییراتی در من بوجود آمده است.

ازامروز: با چه کسی کار کردی؟
– مربی بدنسازی تیم ملی یونان را مجاب کردم تا با من هم کار کند. البته خودم که نه! با واسطه یکی از دوستانم در پانیونیوس این ارتباط را گرفتم و از آن مربی خواستم تا با من کار کند و او هم پذیرفت. تأثیر بدنسازی هایی که با او داشتم اینقدر بود که بعد از یک نیم فصل موفق در پانیو به المپیاکو رفتم و آنجا هم موفق عمل کردم.

 

کریم انصاریفرد: جام جهانی روسیه جام ایران است

ازامروز: این بدنسازی در تیم ملی هم به کارت آمد؟
– البته که آمد. من تا دیدار با شیلی بیشتر اوقات نیمکت نشین بودم. ولی در دیدارهای اخیر تیم ملی به عنوان یار فیکس در ترکیب حضور داشتم و همه اینها را مدیون راهی هستم که انتخاب کردم و توانستم دوباره بالا بیایم.

ازامروز: به جام جهانی چه نگاهی داری؟
– دوست دارم بار دیگر به جام جهانی بروم و البته این بار گل بزنم. گلزنی در جام جهانی یکی از آرزوهای بزرگ من در زندگی ام است که اگر محقق شود واقعا خوشحال خواهم شد و این روزها هم با این امید تلاش و تمرین می کنم.

ازامروز: در یونان چه نگاهی به بازیکنان ایرانی دارند؟
– شکر خدا حالا که بچه های ما در یونان خوش درخشیده اند رویکردشان به ایرانی ها بهتر از قبل شده است. فکر می کنم با توجه به اروپایی بودن لیگ یونان این مسیر برای آنهایی که می خواهند از سنین کم یعنی ۱۹ یا ۲۰ سالگی کار را در اروپا آغاز کنند خوب است که از اینجا ستارت بزنند. به ویژه تیم پانیو که استعدادپرور است و می تواند از طریق ارتباطاتی که دارد بچه های ایرانی را به تیم های بزرگ یونان یا اروپا ترانسفر کند.

ازامروز: به جام جهانی و گروه ایران هم فکر می کنی؟
– قطعا. رویای بازی با پرتغال و اسپانیا و ستاره هایش را هر روز در سر می پرورانم. می دانم این جام جهانی جام ایران است و بچه های تیم می خواهند اتفاقی جدید را رقم بزنند.

ازامروز: می توانیم بالا برویم؟
– بالا رفتن یک چیز است حضور درخشان یک چیز. من شخصا دوست دارم در جام جهانی بدرخشیم و دنیا را متوجه فوتبال ایران و استعداد جوانانش کنیم. خیلی ها می گویند ایران از سطح آسیا بهتر بازی می کند ولی باید این را به گوش همه دنیا برسانیم و چه فرصتی بهتر از جام جهانی و روسیه ۲۰۱۸؟
کریم انصاریفرد: جام جهانی روسیه جام ایران است

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme