ماموریت معاون سیما برای مرکز طرح، برنامه و ارزیابیماموریت معاون سیما برای مرکز طرح، برنامه و ارزیابیخبرگزاری مهر: در آخرین روز‌های سال ۹۷ معاون سیما با حضور در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما بر لزوم ایجاد زبان مشترک میان ۲ حوزه برنامه ریزی و تولید تاکید کرد.

به گزارشروابط عمومی سیما، مرتضی میرباقری معاون سیما با حضور در جمع همکاران مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما از حسن خجسته و محسن مهاجرانی ۲ چهره شورای سیاست گذاری سیما تجلیل کرد.

در این نشست میرباقری با اشاره به اهداف بلندمدت نظام تاکید کرد: در چهار دهه بعد از انقلاب اسلامی در زمینه تولید محتوا، اسناد بالادستی ما از ورزیدگی خاصی برخوردار است چراکه قدمت تاریخی و مذهبی در ایران باعث شده تا کتب و اطلاعات جامعی در زمینه تولیدات فرهنگی وجود داشته باشد.

وی به این مرکز ماموریت داد تا با ورود به حوزه مدیریت پیام به کمک تولید آمده و برنامه ریزی کنند.

میرباقری تولید محتوا، روش تعامل با مخاطب و شیوه‌های ارسال پیام را از روش‌های مدیریت پیام دانست و افزود: تمامی این حوزه‌ها باید در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما تجمیع شده و برنامه‌های مدون در اختیار بخش تولید قرار داده شود.

معاون سیما با اشاره به آثار متقدمین در زمینه علوم انسانی و الهی تاکید کرد: با بهره گیری از این گنجینه بزرگ، انقلاب اسلامی بعد از چهار دهه به لحاظ محتوای فکری کمبودی احساس نمی‌کند، ولی باید این محتوا به فعلیت درآمده و قابلیت استفاده کاربردی را داشته باشد.

وی مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما را موظف کرد تا با بهره گیری از اسناد بالادستی برنامه‌های اجرایی متناسب با سپهر رسانه‌ای را مدون کند.

معاون سیما اضافه کرد: برای تولید برنامه در قالب‌های مختلف برنامه سازی باید به یک زبان مفاهمه در حوزه برنامه ریزی و برنامه سازی رسید. از مشکلات عمده در تولید برنامه همین فاصله میان ۲ حوزه سیاست گذاری و تولید است و خوشبختانه با هوشیاری مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما و مدیریت آقای خیامی داریم به این مفاهمه نزدیک می‌شویم.

معاون سیما در پایان به تعامل خوب مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما با برنامه سازان اشاره کرد و گفت: همین تعامل باعث شد حوزه تولید فعال‌تر از همیشه وارد میدان شود و امروز اتفاقات خوب و ملموسی در این زمینه صورت گرفته است.

در این نشست عبدالکریم خیامی رییس مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما گزارشی از اقدامات این مرکز ارایه کرد و در پایان از لوگوی مرکز رونمایی شد.
ماموریت معاون سیما برای مرکز طرح، برنامه و ارزیابی

درج آگهی رایگان

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme