روش ساده «بک‌‌آپ‌ گرفتن از تلگرام»روش ساده «بک‌‌آپ‌ گرفتن از تلگرام»


با جدی‌شدن اختلال در پیام‌رسان تلگرام، کاربران به‌دنبال روشهای ذخیره و نگهداری محتوای تلگرام خود هستند. مطلب زیر روش ساده گرفتن بک‌آپ از این پیام‌رسان را آموزش می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم: با توجه به رخداد‌های روز‌های اخیر و مواضع متعدد مسئولان کشور، اختلال در تلگرام دیر یا زود رخ خواهد داد. از سوی دیگر یکی از اشکالات جدی تلگرام، عدم وجود قابلیت بک‌آپ‌گیری مستقیم از محتوای تولیدشده است؛ با جست‌وجو در فضای نت مشخص خواهد شد که روشها، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی برای این امر طراحی شده که اغلب آن‌ها تخصصی یا مستلزم پرداخت هزینه است. از این گذشته، ناشناخته بودن آپشن‌های این برنامه‌ها و نیز انبوه اطلاعاتی که در آینده مورد نیاز کاربر نیست، یکی دیگر از معایب این روش‌های بک‌آپ‌گیری است. در ادامه به روش گرفتن بک‌آپ از محتوای تلگرام به‌روشی ساده اشاره خواهد شد.

به‌عنوان مقدمه باید به این امر توجه داشته باشید که تلگرام بخش‌های محدودی از محتوای تولیدشده در هر چت شخصی، گروه، یا کانال را بارگذاری می‌کند. برای بک‌آپ‌گیری ابتدا در هر چت شخصی، گروه، یا کانالی که مایل به نگهداری محتوای آن هستید، با اسکرول، به اولین پیام مخاطب بروید تا تمامی پیام‌های او در طول زمان‌های گذشته بارگذاری شود. (این کار احتمالاً کمی زمان‌بر خواهد بود)

۱. گرفتن بک‌آپ Word از محتوای تولیدشده

روی اولین محتوا راست‌کلیک کنید.
گزینه Select all را انتخاب کنید.
گزینه Copy را انتخاب کنید (با این کار متن‌های شما در این چت کپی خواهد شد).
آن را هر جا مایلید (مثلاً در یک فایل Word) جانشانی کنید.
فایل را ذخیره کنید.

۲. فایل PDF

فایل Word علی‌رغم اینکه امکان استفاده از متن‌های نوشته‌شده را فراهم می‌کند، اما به‌تن‌هایی نقصان‌هایی دارد، و مهمترین آن‌ها این است که رویداد‌های هر چت را به‌درستی نشان نمی‌دهد، مثلاً عکس‌ها را کپی نمی‌کند، زمان‌ها را مشخص نمی‌کند، و نشان نمی‌دهد هر متن احیاناً در پاسخ به چه مطلبی گفته شده است. برای تکمیل این خواسته‌ها، لازم است فایل PDF آن چت را هم تهیه کنید. برای این امر لازم است مراحل زیر به‌ترتیب انجام شود. این مراحل احتمالاً ــ بسته به سرعت اینترنت و سیستم شما ــ تا حدی زمان‌بر خواهد بود:

نسخه وب تلگرام را روی رایانه‌تان نصب نمایید.
روی چت، کانال یا گروه مورد علاقه‌تان کلیک کنید.
از دستور ترکیبی (Ctrl+ P) استفاده کنید تا فایل برای پرینت آماده‌سازی شود.
در آپشن‌های پنجره گشوده‌شده گزینه PDF را انتخاب کنید.
مسیر ذخیره فایل را انتخاب کنید.
فایل را ذخیره کنید.

۳. سایر فایل‌ها

به‌دلیل حجم بسیار بالای مجموع فایل‌های غیرمتنی ــ شامل تصاویر، فیلمها، صوتها، اسناد و… ــ بهتر است به ذخیره این فایل‌ها به‌صورت موردی مبادرت کنید. استفاده از نرم‌افزار‌ها برای بک‌آپ‌گیری جامع و کامل (و غیرضروری) ممکن است بسیار زمان‌بر، هزینه‌بر و حتی غیرممکن باشد (تصور کنید بخواهید ۱۰۰۰ گیگا بایت محتوای کل تلگرام خود را دانلود و بک‌آپ‌گیری نمایید).
روش ساده «بک‌‌آپ‌ گرفتن از تلگرام»

درج آگهی رایگان

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme