جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران استجنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران است


رویترز در گزارشی نوشت، در حالی که واشنگتن در تلاش است از طریق تحریم‌های جدید صادرات نفت ایران را محدود کند، تهدید چین به وضع تعرفه‌های تلافی جویانه بر واردات نفت آمریکا می‌تواند به نفع صادرات نفت ایران تمام شود.

خبرگزاری تسنیم: وی افزود: «چین از تهدید ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران مرعوب نشده است. آن‌ها در گذشته هم مرعوب تحریم‌های آمریکا نشده بودند. بنابراین، در این فضای دیپلماتیک پرتنش بین آمریکا و چین، آن‌ها (چینی ها) ممکن است نفت ایران را جایگزین نفت آمریکا کنند. این کار قطعا ترامپ را خشمگین خواهد ساخت.»
صادرات نفت آمریکا به چین به لطف رشد قابل توجه تولید نفت این کشور در ۳ سال گذشته، به شدت افزایش داشته و جایگزین بخشی از نفت وارداتی چین از اوپک و روسیه شده است.

یک مقام یک شرکت نفتی دولت چین که نخواست نامش فاش شود گفت: «قرار گرفتن نفت در فهرست کالا‌هایی که مشمول تعرفه‌های تلافی جویانه دولت چین قرار می‌گیرند، ما را غافلگیر کرده است.» وی با اشاره به سیاستی که پکن در اوایل امسال به منظور کاهش کسری تجاری آمریکا در مقابل چین تصویب کرده بود گفت: «بر اساس خط مشی قبلی دولت چین، ما داشتیم خودمان را برای افزایش واردات نفت از آمریکا آماده می‌کردیم.»

آمار‌های کشتیرانی موسسه تامسون رویترز ایکون نشان می‌دهد، ارزش صادرات نفت خام آمریکا به چین از ۱۰۰ میلیون دلار در ماه در اوایل سال ۲۰۱۷ به حدود یک میلیارد دلار در ماه رسیده است.
جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران است

درج آگهی رایگان

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme