انتقاد شدید فدراسیون کشتی از شورای شهر و شهرداری تهرانانتقاد شدید فدراسیون کشتی از شورای شهر و شهرداری تهران


فدراسیون کشتی با ارسال نامه‌ای به شورای شهر و شهرداری تهران از اینکه تصاویر ملی پوشان تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر قرار نگرفته، به شدت انتقاد کرد.

ایرنا: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روز‌های ۱۱ تا ۱۷ تیر ماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد که هر دو تیم همزمان پس از ۲۲ سال آن هم خارج از خانه قهرمان جهان شدند. پیش از این دو تیم در رقابت‌های جهانی سال ۱۹۹۶ تهران قهرمان شده بودند.

البته تیم کشتی فرنگی نوجوانان سابقه قهرمانی در پیکار‌های قهرمانی سال ۲۰۱۶ جهان در گرجستان را در کارنامه دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، در نامه رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران و سید محمد علی افشانی شهردار تهران آمده است: «تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران، بعد از ۲۲ سال و برای نخستین مرتبه هر دو تیم، با هم در خارج از کشور (زاگرب) به مقام قهرمانی جهان رسیدند. خیلی زیبا بود؛ جنگیدند تا جام قهرمانی را از چنگ روس‌ها و آمریکایی‌ها و سایر رقبا بیرون کشیدند. زیباتر بودن قهرمانی این نوجوانان عزیز در این است که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها متعلق به طبقات محروم و کم درآمد جامعه هستند. طلایشان را که گرفتند برگشتند به روستا‌ها و شهرستانهایشان. برخی از ازامروزی برگشتن به ایران، رفتند کارگری تا سربار هزینه خانواده نباشند و بتوانند خانواده را کمک کنند.»
در ادامه این نامه آمده است: «کلید تابلو‌های تبلیغاتی شهر در اختیار شماست و می‌دانید که می‌دانیم از تمامی تابلو‌های تبلیغاتی واگذار شده به دیگران (اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و خصوصی) نیز سهمی به عنوان تبلیغات فرهنگی در اختیار شهرداری است.
چه اتفاقی باید رخ دهد تا با به تصویر کشیدن بزرگی و افتخار واقعی، بزرگ مردانی کوچک، از آن‌ها تجلیل شود. ما باید به مردم نشاط واقعی ببخشیم نه به قول کارشناسان امروزی نشاط‌های حبابی. از کسانی تجلیل کنیم و کسانی را تبلیغ کنیم که از جنس مردم هستند.
البته شاید، چون افتخارآفرینی این نوجوانان برومند نمی‌تواند محل نمایش‌های سیاسی باشد، هیچ کس به دنبال تبلیغ بزرگی و افتخاری که آن‌ها برای ایران آفریده اند، نیست.»
خادم در این نامه تصریح کرد: «اما به هر حال شما کلیددار شهر هستید و حتما مفهوم زوال اجتماعی را که امروز نظام اجتماعی ایران به دلایل مختلف از جمله نداشتن الگو‌های اجتماعی از جنس مردم، با آن مواجه هست، می‌دانید. مطمئن باشید در المپیک‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ که مسوولان سیاسی کشور فانوس بر می‌دارند «طلا» بگیران را بیابند تا به جهانیان بگویند که ما هم کار کرده ایم، این نوجوانان مدعیان طلای المپیک خواهند بود.
شاید هم، چون سن و سالشان کم است، افتخار بزرگشان را نمی‌بینیم، یا شاید، چون مربیانشان ایرانی بوده اند، کار مهمی اتفاق نیفتاده است.»
رییس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: فقط می‌دانیم مردم تشنه قهرمانانی از جنس خودشان هستند، همه ما مسئولیم به نسل پرسئوال امروز، قهرمانانی را معرفی کنیم که مردم بتوانند آن‌ها را در کنارشان، در زندگی شان، در داشتن‌ها و نداشتن‏هایشان لمس کنند؛ قهرمانانی که معنای فقر و درد را بفهمند. قهرمانانی که بشود با آن‌ها زندگی کرد، این فرصت را از مردم نگیریم.
نشاط‌های حبابی و بادکنکی نه تنها دردی از مردم ما درمان نخواهد کرد، بلکه انتظارات کاذب را در جامعه افزایش داده و درد نداشتن‌ها را عمیق‌تر می‌کند. نوجوانان قهرمان جهانمان را در فضای تبلیغات محیطی شهر تبلیغ کنیم. شاید دستشان خالی باشد و حمایت کننده سیاسی و اقتصادی نداشته باشند، اما با عزت هستند و اسباب عزت مردم ایران بوده اند و خواهند بود.
انتقاد شدید فدراسیون کشتی از شورای شهر و شهرداری تهران

درج آگهی رایگان

دیدگاهتان را ثبت کنید

bigtheme